Velikonoční pečení s dětmi s pomocníky ORAVA

Velikonoční pečení s dětmi s pomocníky ORAVA

Velikonoční pečení s dětmi s pomocníky ORAVA

Rok se  s rokem sešel a kalendář nás neomylně upozorňuje na blížící se svátky jara v podobě oblíbených Velikonoc, jednoho z nejvýznamnějších svátků zrození.


Pojďme si proto připomenout, jak se na letošní svátky jara připravit, především formou několika klasických pokrmů, které dozajista potěší mlsné jazýčky vašich potomků. Když jim ještě se slibem, že letos je beránek dozajista nepokaká, darujete vyhřívací deku ORAVA EB-150 A, nahradí vám jejich úsměv starosti za celý uplynulý rok.

Oblékáme zástěru a jdeme na to!

K velikonočním svátkům patří velké množství pokrmů, které nejen zpříjemní náš sváteční stůl, ale především potěší mlsné jazýčky nás i našich nejbližších. Společně se vrhneme na přípravu jednoho z asi nejtypičtějších tuzemských sladkých pokrmů, kterým je nadýchaný mazanec. Zatímco si připravíme z trochy cukru, vlažného mléka, dvaceti gramů kvasnic a špetky soli kvásek, nachystáme si pro další fázi našeho nejzdatnějšího kuchyňského pomocníka multifunkčního kuchyňského robota Chef- 2. A to vás dámy a pánové mohu ujistit, že s takovým krasavcem připravíte pokrmy nejen pro svou drahou polovičku a věčně hladové děti, ale i pro nečekanou návštěvu vaší tchýně s tchánem.

Vraťme se ale k pečení. Zatímco nám krásně vykvasil kvásek, do nerezové mísy robota si připravíme zbylé ingredience. Konkrétně se jedná o 350 gramů hladké mouky, 150 ml vlažného mléka, 85 gramů rozpuštěného a vychladlého másla, sedmdesát gramů cukru krupice, tři žloutky, jeden vanilkový cukr, lžičku citrónové kůry a třicet gramů rozinek. Na závěr přidáme kvásek. Nastavíme si hnětací nástavec a můžeme si v klidu položit nohy na stůl. Protože teď a tady za nás pracuje nenahraditelný Chef-2, a bude mu trvat nějakých deset až třináct minut, než bude těsto krásně prohnětené.

Tady je ale uklizeno!

Těsto máme patřičně prohnětené, a nyní nadchází ta nejdelší fáze, totiž kynutí. Během něj by mělo těsto zdvojnásobit svůj objem. Proto ho necháme v nerezové míse od robota, lehce poprášíme moukou, zakryjeme utěrkou a položíme na kryté teplé místo. Minimálně na další dvě hodinky pak máme opět padla.

Ovšem žádná hospodyňka ani řádný hospodář nebude jen tak nečinně sedět a sledovat kynoucí těsto. Volný čas naopak efektivně využije k dalším potřebným aktivitám. Konkrétně při přípravě libovolného druhu těsta se často stává, že se mouka i ostatní ingredience dostanou doslova všude. Přes kuchyňskou linku doputují k oblečení, a co neskončí na zemi, odnesou domácí mazlíčci rovnou na váš oblíbený gauč. Žádný nepořádek ovšem nedokáže zaskočit tyčový vysavač 2v1 s příkonem 800 W.

Krom toho, že je přístroj díky svému promyšlenému designu perfektně skladný, tak během chvilky vysaje dostatek drobků, aby nebylo potřeba rozkládat klasický domácí lux. Tyčový vysavač disponuje dostatečně silným sacím výkonem, aniž by ovšem zároveň zruinoval vaši peněženku nemírnou spotřebou elektrické energie. Ergonomická rukojeť zaručuje jednoduchou a logickou manipulaci s přístrojem i jeho ovládacími prvky. Co si budeme povídat, hlavním požadavkem dnešní doby je maximální usnadnění veškerých domácích prací. Nejen tyčový vysavač ale i ostatní pomocníci značky ORAVA splňují takto nastavený cíl na jedničku s hvězdičkou.

Cítíte tu vůni?

Jakmile nám těsto krásně vykyne, přendáme ho na plech vyložený pečícím papírem, potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme plátky mandlí. Vše vložíme do rozehřáté trouby a pečeme čtyřicet až padesát min na 160 ℃. Kuchyní se pomalu line libá vůně mazance a celý byt je ozdoben zelenými tulipány, veselými zajíčky nebo barevnými kraslicemi. Právě nadešel čas udělat další krok k troše té opravdové domácí pohody.

Také kvůli chuti a vůni čerstvě umleté kávy s oblibou navštěvujete kavárny? Posedět, nasát atmosféru a popovídat si s přáteli? Právě máte možnost si tento sen splnit a vytvořit si takovou malou kavárnu u vás doma. Jediným faktorem stojícím mezi vámi a vysněnou kávou je pákový espresso kávovar. Dokáže připravit nejen espresso, ale díky zapojení napěnovací trysky zvládne uvařit i lahodné cappuccino s krásně bohatou pěnou. A nezapomeňte do své domácí kavárny přizvat i vyznavače tohoto lahodného moku z vašeho okolí!

Zatímco si připravujeme povzbuzující kávu, kontrolujeme pravidelně v troubě stav mazance. Nejlépe uděláte zjistíte, když se mazanec pokusíte propíchnout špejlí. Pokud na ní zůstane trocha nedopečené hmoty, je jasné, že těsto ještě není hotové.

Příprava na koledníky

Mazanec důstojně vévodí svátečnímu stolu, celý byt září čistotou a my můžeme s čistým svědomím konstatovat, že vše potřebné je hotovo. Nastal tak ideální čas patřící pouze nám a dedikovaný péči o sebe sama. Ať už jsme žena nebo muž, každý o sebe rád pečuje, snaží se vypadat co nejlépe a také se tak chce cítit.

Každá žena miluje pocit čerstvě umytých vlasů, dosušených ve finální fázi fénem. V dnešní době existuje nespočet druhů vysoušečů, ale pro všechny, kdo si na svém účesu zakládají, je zdaleka nejdůležitějším požadavkem, aby fén nepoškodil vlasy. Proto je jasnou volbou pro vysoušení vlasů fén s funkcí ionizace, který vlas nejen nepoškodí, ale také dokáže pomocí nástavce během jejich konečné úpravy výrazně zvětšit objem účesu.