Přeměňte svůj pokoj na domácí spa

Přeměňte svůj pokoj na domácí spa

Produkty ORAVA, které musíte mít

Koupelna byla odjakživa mým oblíbeným místem trávení volného času a odpočinku. Vlastně koupelna není tím úplně nejpřesnějším výrazem, nejraději jsem se totiž cachtal ve vaně. A když dnes coby už takřka dospělý jedinec zjistím, co všechno umí zařízení souhrnně nazývané sanitární technikou, začnu usilovně přemýšlet, jak si co nejlépe a zároveň i nejrozumněji zpříjemnit nejen pobyt v koupelně, ale vlastně i celkově zkvalitnit svůj každodenní život.

Kdo četl Spolčení hlupců, jeden z nejlepších severoamerických humoristických románů, i když paradoxně asi i s nejtragičtějšími okolnostmi vzniku, jehož autor John Kennedy Toole byl za toto dílo v roce 1981 posmrtně oceněn prestižní Pulitzerovou cenou, nedokáže z paměti vytěsnit postavu zkrachovalého pedagoga Ignácia J. Reillyho. Jeho historkám jsem se během četby knihy smál nahlas v plné tramvaji i při opakovaném čtení.

Vzpomněl jsem si na něj pokaždé, když mi maminka tloukla na dveře koupelny, a dožadovala se odpovědi na otázku, kdy se chystám ono “zapařené doupě” opustit. Po vzoru nevychovaného hlavního hrdiny zmíněné knihy, trpícího patologickým vztahem se svou matkou, jsem vždy odpovídal otázkou: “Proč se ptáš, máš v plánu se koupat?” otázal jsem se mazaně a počkal, až se vzteklé oddechování coby důsledek diskusní prohry vzdálí od dveří koupelny.

Maturita s varhánky

Pak jsem si připustil něco teplé vody a jal se kontrolovat, zda-li už se mi na rukou náhodou nedělají varhánky, neklamné to znamení, že doba pobytu ve vodě byla tak akorát a mohu začít uvažovat i o opuštění dobytých pozic. Varhánky si vybavuji i na maturitním plese, stejně jako z většiny mých osudových dnů, které jsem z pověrčivosti, touze po pohodlí a v naději na příjemný start do jistě náročného dne, zahajoval pravidelně aspoň hodinovou koupelí.

Po maturitě, ze které si ještě pamatuji našeho klasického smaltovaného plecháčka ze třetího patra, přišla změna. Dokonce zásadní změna, kdybych byl placen od písmene, napsal bych  změna s velkým Z. Kupodivu, ačkoli každá změna je vždycky k horšímu, naše nová vířivka představovala zářivou výjimku, potvrzující zmíněné židovské přísloví, které ale podle rychlého online průzkumu nejspíš vůbec židovského původu není. Vířivka byla rozhodně další překonanou metou na ceste k dokonalému zážitku a hotely dobře vědí, proč hosty lákají na jacuzzi s vyhlídkou z terasy.

Nejdůležitější součást mého současného “zapařeného doupěte”, u něhož už dveře ani zavírat nemusím, tedy stále žije. A můj zvyk zahajovat náročné dny se postupně vlivem rodinného života přeměnil na večerní odpočinek. Samozřejmě, někdy i při svíčkách, dobrém vínu a příjemno společnosti, ale nejlépe si ve vířivce stejně odpočinu samojediný, pouze s aktuálně rozečtenou knihou.

Pohodlím proti stárnutí

Bohužel letmo nastíněný životopis i zmiňovaný rodinný život neovlivnil pouze můj denní rytmus, i mé kdysi vysportované tělo už o sobě občas dává drze vědět. Ale neustále se rozšiřující nabídka spa & wellness produktů dokáže pomoci i s podobnými problémy a nemusím přitom dokonce ani vylézat z horké vody. Lehoučký masážní přístroj je díky své vodotěsnosti ideální náhradou mé kdysi oblíbené gumové kačenky a popravdě řečeno se od ní nijak výrazně neliší ani svou cenou, jen lehce přesahující pět stovek.

Voděodolný je i promyšleně konstruovaný rotační silikonový čistič na čištění pleti a zanesených pórů. Vodotěsnost má i další výhodu, rotační čistič ORAVA Venere po použití jednoduše vypláchnete vlažnou vodou a celá jeho údržba tak zabere méně času než přidání pěny do koupele. Budu se opakovat, ale i v tomto případě mě příjemně překvapila požadovaná částka necelých sedmi set.

Poněkud sofistikovanějším zařízením je obličejová sauna FI 300, kterou jsem se naučil pravidelně používat zabalený v ručníku po definitivním opuštění koupele. Je to sice atypický postup, obvykle jsme šli nejdříve do sauny a pak teprve naskákali do vody. Ale tenhle designový kousek je zase vybaven nádržkou na osmdesát mililitrů vody, která po zapojení do zásuvky vytváří vodní páru o teplotě 40 °C.

Pokožku hloubkově vymasíruje a připraví pleť pro přijímání živin i blahodárných esencí z výživných krémů, masek nebo kúr, které si po inhalaci následované vyčištěním pleti nanesete na obličej a dekolt. Zařízení je doplněno praktickým sklopným zrcátkem a jeho primární funkcí je hydratace pokožky a uvolnění pórů. A jak známo, málokdy je pleť sušší, než po hodince strávené v horké vodě.

Teplo jako základna Maslowovy pyramidy potřeb

Potom existuje ještě jedna poučka, dříve se jim říkalo cestovatelské a s masivním nástupem klimatizačních jednotek hodně z nich pozbylo smyslu. Koloniální důstojníci ale svého času vysvětlovali nováčkům, že jediná chvilka, kdy člověku v tropech není vedro, je okamžik, když vyjde z koupele. Čím jsem starší, tím je ta chvilka zimy po výlezu z vany delší a delší. A teplo patří jak známo k nejnutnějším podmínkám lidského života podle známé Maslowovy pyramidy potřeb. Župan je samozřejmě krásný módní doplněk, který sluší každému, ale vlézt si v županu do postele?

Je pravda, že by flanelový župan prošel Petru Haničincovi a možná tak vylepšil nejznámější česko-slovenskou erotickou scénu konce sedmdesátých let, osobně ale dávám přednost teplé postýlce. ORAVA na svém eshopu dokonce nabízí propracované kombo podkladové vyhřívací deky EB-150 A z na dotek příjemné syntetické vlny a třemi stupni vyhřívání. Po odpojení podložky ze sítě ji lze bez problémů vyprat v automatické pračce.

V kombinaci s vyhřívací přikrývkou a jejími šesti stupni regulace teploty se pro vás cesta ze “zapařeného doupěte” do ložnice, kde synek v podním listopadu zapomněl zavřít okno, stane vcelku příjemnou procházkou, zakončenou tím nejteplejším pelíškem, jaký si dovedete představit.

Vyhřívací přikrývka EB-160 A dokáže vygenerovat maximální teplotu 40 °C a disponuje nejen časovým spínačem, ale i automatickým vypínačem po maximálně třech hodinách. Regulaci teploty zajišťuje speciální bezpečnostní obvod s ochranou proti přehřátí. Navíc díky příkonu šedesáti wattů vás propálená energie zas až tak pálit nebude. Stejně jako podložku, i přikrývku můžete po odpojení ovládání vyprat v automatické pračce při teplotě do 30 °C. Cenově podložka vyjde na necelých devět stovek a o něco sofistikovanější přikrývka osmnáct set korun.

Když si vzpomenu, že není tak vzdálená doba, kdy mi v koupelně ke štěstí stačilo trochu teplé vody a dobrá knížka. Plus nesměla samozřejmě chybět pěna do koupele pro snazší opláchnutí, protože neumytá vana je jedním z nejtěžších hříchů nejen z pohledu milovníků spa & wellness, ale je i kritériem pro udělování hotelových hvězd. Všichni také víme, kterou místnost máme navštívit během rozhodování o možnosti oběda v daném objektu. A kuchyň to kupodivu není. Za sebe ale mohu říci, že i díky výrobkům ORAVA bych si pro svou koupelničku nějakou tu hvězdičku nejspíš vybojoval…


(jak mohou pomoci produkty ORAVA zvládat stres a únavu po náročném dni + produkty, které mohou transformovat pokoj/koupelnu na relaxační spa, včetně aroma difuzérů, osvětlení pro vytvoření atmosféry, atd.)

Možné Produkty:


https://www.orava.eu/cz/cs/oblicejova-sauna-s-kosmetickym-zrcadlem-fi-300
https://www.orava.eu/cz/cs/silikonovy-cistic-pleti-venere
https://www.orava.eu/cz/cs/masazny-pristroj
https://www.orava.eu/cz/cs/masazni-pristroj-na-oblicej-mp-700
https://www.orava.eu/cz/cs/vyhrivaci-prikryvka-s-regulaci-teploty-eb-160-a
https://www.orava.eu/cz/cs/podkladova-vyhrivaci-deka-eb-150-a
https://www.orava.eu/cz/cs/set-