Zdravá výživa

Zdravá výživa je pre správne fungovanie nášho organizmu nevyhnutná. Dodáva nám energiu, zlepšuje kondíciu, ovplyvňuje našu fyzickú i psychickú pohodu, zvyšuje odolnosť proti chorobám, prispieva k prevencii pred najrôznejšími vážnymi ochoreniami.

 

Základ nášho jedálnička by mal tvoriť dostatok ovocia a zeleniny, pretože obsahuje veľa vitamínov, antioxidantov, minerálov a ďalších zdraviu prospešných látok. Odborníci odporúčajú denne skonzumovať množstvo o váhe približne pol kilogramu. Dostať do tela takú porciu potravy však môže byť pre mnohých z nás priamo nadľudská úloha. Našťastie sú tu však mixéry a odšťavovače, ktoré spracujú ovocie a zeleninu do tekutej a lepšie stráviteľnejšej podoby. S ich pomocou hravo vykúzlite osviežujúce šťavy, smoothies, koktaily, sorbety, pyré a ďalšie zdravé dobroty.

 

Aby ste z mixovaných nápojov získali to najlepšie a mali ste z nich čo najväčší úžitok, vyberajte kvalitné prístroje. Investícia do nich sa vám rozhodne oplatí. Tie najlepšie mixéry si totiž poradia aj s takými ingredienciami ako orechy, obilie, semienka či korenie, ktorými si môžete vaše krémové smoothies obohatiť. Napríklad pre mixér Orava RM-1550 nie sú vďaka silnému 1 500 W motoru a vysokým otáčkam až 30 000/min. prekážkou ani mrazené potraviny či kocky ľadu. Vždy tak pripraví dokonale rozmixovanú pochúťku a zároveň zachová všetky výživné látky, ktoré vaše telo potrebuje.

 

Ak potrebujete rýchlo doplniť energiu alebo chcete detoxikovať organizmus, potom využijete šikovné odšťavovače. Dobrou voľbou budú predovšetkým tie nízkootáčkové „šnekové“ (nazývané aj slimákové, či závitové), ktoré v porovnaní s bežnými prístrojmi dokážu získať maximum nutričných hodnôt, vitamínov a chuti z ovocia a zeleniny. A to vďaka unikátnemu spôsobu odšťavovania. Na svoje si prídu aj tí najväčší odporcovia zeleniny, pretože jednotlivé druhy môžete ľubovoľne kombinovať. Stačí sa len nebáť experimentovať. Zdržiavať vás nebude ani krájanie jednotlivých surovín – do niektorých druhov odšťavovačov totiž môžete vložiť celé ovocie. Napríklad do odšťavovača Orava OS-111 sa zmestia aj celé jablká.

 

odšťavovače Orava mixéry Orava

 

Hračkou nie je len samotná príprava vitamínových pochúťok, ale tiež údržba jednotlivých prístrojov. Ich diely sú demontovateľné, takže ich vyčistíte raz dva – umývať ich môžete bez obáv aj v umývačke riadu. Nič teda nebráni tomu, aby sa títo šikovní pomocníci stali neoddeliteľnou súčasťou vašej domácnosti.

 

Dajte teda konečne zbohom kupovaným nápojom a pripravte si svoj vlastný zdravím nabitý mok bez zbytočnej chémie a konzervantov. Rozdiel spoznáte na prvé ochutnanie.

 

    

CONTACT

Orava Retail 1, a.s.
Seberíniho 2, 821 03 Bratislava
Telephone: 043/53 060 01
Fax: 043/53 060 51
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.